חיסול התקוה הערבית למדינה בארץ יחסל את הטרור | ריאיון לערוץ טוב

ריאיון לערוץ טוב על המצב הבטחוני וההתמודדות עם הטרור המתגבר, המחאות נגד הרפורמה המשפטית, והאם יש קרע בעם

בריאיון לארנה ישר בערוץ טוב התייחס הרב ל'קרע בעם', ולמחאות סביב הרפרומה המשפטית. הרב אמר שלא יתרחש חורבן בית שלישי אחרי הלקחים שהפקנו מאלפיים שנות גלות והדגיש שמחלוקות בדעות הן דבר טוב ומפרה, רק צריך לדאוג שהן לא תחלחלנה ללבבות.

הרב הוסיף שאינו נבהל מהצעדים הקיצוניים שננקטים מצד המוחים נגד הרפורמה, אך קורא להשאיר את צה"ל מחוץ לויכוח, משום שהוא מאחד את כולם. מלבד זאת – "ההפגנות הן חשובות ומבטאות מצוקה ולהט פנימי", אומר הרב, "כשבסופו של דבר, ההכרעה נקבעת על ידי הרוב בקלפי".
על תופעת הסרבנות הוא אומר: "לשרת בצה"ל זו זכות. אף פרט אינו יכול לאיים על העם היהודי. מי שלא רוצה לשרת – שילך. נסתדר בלעדיו – לכל אחד יש תחליף".

עוד מבהיר הרב לוינשטיין כי המאבק אינו על סוגיות משפטיות אלא על סוגיות ערכיות-חברתיות, כשמערכת המשפט מוחקת כבר 30 שנה את הזהות האישית, הלאומית והמשפחתית.

הרב לוינשטיין מתייחס גם לתגובת תושבי יצהר על הפיגוע בחווארה: "צריכים לחדש צורות הרתעה הרבה יותר משמעותיות. הרפורמה המשפטית תסייע בכך, משום שהיא תפסיק את התערבות בית המשפט בענייני ביטחון".
הרב סבור שעונש מוות למחבלים לא ירתיע אותם, אך גירושם וגירוש משפחותיהם מהארץ, דווקא כן. עוד הוא מוסיף: "מה שעומד ביסוד התקווה של הערבים, הוא התקווה למדינה משלהם. חיסול התקווה – יחסל את הטרור".

דילוג לתוכן