ערכי המשפחה

המשפחה היא יחידת הבסיס של החברה, והיא מכילה ערכים ומסרים חשובים שמשפיעים על הצורה שבה אנו מתייחסים לעולם ואיך אנו מתייחסים לאנשים מסביבנו. ערכי המשפחה נובעים מהצורך ליצור מערכת חיים משותפת וכוללים את האמונה בקהילה, בכבוד ובצדק.

המשפחה מאפשרת לנו ללמוד כיצד להתייחס לאנשים מסביבנו ולתת ערך לקשרים בין אנשים. בני המשפחה משתפים פעולה כדי לפתח מערכת חיים שמבוססת על כבוד, אמונה, השתתפות וכבושה. הציור הוא של מערכת חיים משותפת שכולם מתחילים בהתנסות בהרחבת התפקידים האישיים שלהם כך שהם יוכלו להשפיע על כל חלק ממערכת החיים המשותפת.

אחד מהערכים החשובים ביותר שמשפחה משתפת הוא האמון. אמון מתאר את התחושה שאנו יכולים לסמוך על האנשים הקרובים אלינו לעזור לנו ולתמוך בנו בזמן הצרות. במשפחה, כמו כל קהילה, יש הבנה שמתפתחת עם הזמן ושמאפשרת לאנשים להרגיש שהם לא לבד.

אם נשלב את הנושא הזה בתוך הדיון על ערכי המשפחה, נוכל לראות כי המשפחה היא בעצם קהילה קטנה יותר, המשולבת מכמה חברים קרובים וקשרים אישיים.

כמו בקהילה, כך גם במשפחה חשוב להתחשב בזכויות ובצרכי כל אחד ואחת מבני המשפחה. זה כולל כבוד לכל אדם במשפחה, התחשבות בצרכיו ובזכויותיו והענקת מקום לקולו להשמע. זה גם כולל התחשבות בחשיבות הקשרים האישיים בין בני המשפחה והקידום של התחושה של הקהילה המשפחתית המתרחבת.

כמו בקהילה, גם במשפחה חשוב להיות אמיתיים וכנים זה לזה, להביע רגשות ודעות בצורה פתוחה ולהתאים את ההתנהלות שלנו לצרכי המשפחה. חשוב לזכור כי קבלת החלטות משותפות ובסיס טוב לבניית מערכת חיים משותפת וזה לא יכול לקרות אם לא יש לכל בן זוג או בת זוג קול והשפעה על ההחלטות.

דילוג לתוכן