הרב יגאל לוינשטיין: להמשיך ברפורמה בלי להתנצל ולהגיע להידברות

ראש המכינה הקדם צבאית "בני דוד" הרב יגאל לוינשטיין, התייחס לרפורמת לוין וקרא להדברות אך מתוך "זקיפות קומה כעמדה יהודית ציונית לא מתנצלת".

לכתבה בערוץ 7 >>

"מדברים היום על אחדות, על הידברות", אמר הרב לוינשטיין. "מה הוא התנאי להידברות? הידברות היא כשיש שני צדדים שמכבדים את דעתו זה של זה".

לדבריו, "במצב שבו אחד חושב שהוא בני האור ומייחס לשני שהוא מבני החושך, אין אפשרות להידברות. רק כאשר יש כבוד הדדי בין שתי דעות חלוקות אפשר להידבר".

"כרגע, השמאל הישראלי לא חושב שיש עם מי לדבר כי הוא לא מכבד את הצד השני", ציין. "הוא חושב שבימין נמצאים אנשים לא ראויים לשיחה. רואים את הצעות הפשרה – הן הצעות בינם לבין עצמם, לא עם הצד השני, כדברי הרקטור של אוניברסיטת תל אביב שאצלו באוניברסיטה בני האור באים לחנך את בני החושך".

"האם אנחנו יכולים לעשות משהו כדי לשנות את המצב, כדי להביא להידברות וממנה גם לאחדות? בוודאי", אמר. "תנאי ראשון – זקיפות קומה כעמדה יהודית ציונית לא מתנצלת. עמדה יהודית ציונית שרואה את העמדה המוסרית היהודית העמוקה שהיא ברכה לאדם, ברכה לעולם, ברכה לכולם. מתוך עמדה פנימית זו תתחיל לבוא הערכה בצד השני".

הרב לוינשטיין הסביר כי "עמדה מתנצלת, עמדה שמנסה למצוא חן – לא מעריכים אותה ובוודאי שלא גורמת לקירוב רחוקים. הניסיון להראות יהדות יפה, נחמדה, מתוקה, לא מקרבת אנשים, אנשים מכבדים דברים אמיתיים. תנאי שני – צריך להמשיך ברפורמה. ברגע שבצד השני יבינו שבימין אנחנו רציניים בכל מה שאנחנו רוצים לעשות ולקדם הם יתחילו לכבד ולהידבר.

בהצלחה לכולנו בשם האחדות"

דילוג לתוכן