הרב יגאל בהפגנה בתל אביב: ההפיכה התחילה במינוי של אהרון ברק

הרב יגאל לוינשטיין, נאם בעצרת נגד פרקליטות המדינה ברחבת המוזיאון בתל אביב. "ההפיכה לא התחילה אתמול, אלא לפני 20 שנה כשאהרון ברק התמנה לנשיא בית המשפט העליון".

לכתבה באתר סרוגים

בין היתר אמר הרב:

ראש הממשלה, אמרת לנו שאתמול הייתה הפיכה, שמישהו אחר לוקח את השלטון ההפיכה לא התחילה אתמול, אלא לפני 20 שנה כשאהרון ברק התמנה לנשיא בית המשפט העליון. מה זה ערכים נאורים? יש פה וויכוח עמוק איזו מדינה תהיה, האם מדינה יהודית-ציונית או מדינת כל אזרחיה, שמתביישת בציונות, בלאומיות, במשפחה ביהדות. כל מי שמתבייש רוצה לקחת את המדינה לא בדרך הדמוקרטית.

מה זה נאורות? יהדות אומרים לנו זה הדתה, אבל זה הקוד המוסרי של כל העולם כולו. אומרים לנו שצניעות זה הדרת נשים? ואנחנו אומרים צניעות זה כבודן של הנשים. אומרים לנו שלאומיות זה גזענות, אבל הקב"ה אומר שהלאומיות היא ברכה. משפחה זה הדבר הכי חשוב בחיים שכל ההיסטוריה עוברת דרכו.

אומרים שאנחנו נגד מערכת המשפט, אנחנו רוצים משפט אבל משפט צדק. זה שביו"ש יהודי לא יכול לקנות קרקע – זה צדק? זה שבעמונה רכשו קרקעות לפני שנתיים ולא מקבלים אישור זה צדק?! זה שביו"ש מותר לפטר אישה בהריון זה משפט צדק? זה שחוק ההסדרה שמאפשר חיים ליהודים תקוע בבג"ץ מעל שנה וחצי – זה צדק?

ושאלה אחרונה: מדינת ישראל הדמוקרטית חוקקה חוק חשוב חוק הלאום של מדינה ישראל יהודית ובג"ץ הולך לקיים דיון האם החוק הזה חוקי – זה צדק? אז אנחנו קוראים למערכת משפט חזקה אבל צודקת כי אנחנו רוצים משפט צדק.

דילוג לתוכן